Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Vaillant atmo MAX - VCK 180/1XE,240/1XE,260/1XE Arıza [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vaillant atmo MAX - VCK 180/1XE,240/1XE,260/1XE Arıza

moderator
20 Mayıs 2011, 14:21
Vaillant atmo MAX Genel Arızalar

Vaillant atmo MAX VCK 180/1XE,240/1XE,260/1XE

[Only Registered Users Can See Links]

Arıza Bulma
Eğer vaillant atmo max kombiniz çalışması sırasında problemler meydana gelirse, aşağıdaki noktaları kontrol ediniz.
1.Cihaz çalışmıyorsa

1) Gaz vanası açık mı?
2) Su vanaları açık mı?
3) Su basıncını kontrol ediniz?
4)elektrik şalteri açık mı?
5)ana şalter açık mı?
6)cihaz arızaya mı geçmiş?

2.Sıcak kullanım suyu çalışıyor:
Fakat kalorifer çalışmıyorsa:

1)Oda termostadın sıcaklık ayarını kontrol ediniz.
2)Çalışma konumu şalterinin konumunda olduğunu kontrol ediniz.
3)Cihazınızın ani devreye girmesini önleyen otomatik tasarruf modu devrede ise, bir süre bekleyiniz lütfen.
Cihazınız kalorifer konumuna geçecektir.cihazınız bu kontrole rağmen düzgün çalışmıyorsa teknik destek alınız.

scubadiver
15 Ocak 2012, 22:36
yaklaşık 2 ay önceatmoTEC pro VUW TR 240/3 aldım ve tsisatım sıfır.Ancak 250-300 lira ödemem rağmen ısınamıyorum.Oda sıcaklığı 21 C ve oda termostatı var doğramalar çift cam .Bunun nedeni ne olabilir.Arkadaşlarım bu ödemenin yarısına bundan daha iyi ısındıklarını söylüyorlar.İzmir gibi bir yerde bu nomal mi .Yardımcı olursanız sevinirim

moderator
19 Ocak 2012, 18:25
yaklaşık 2 ay önceatmoTEC pro VUW TR 240/3 aldım ve tsisatım sıfır.Ancak 250-300 lira ödemem rağmen ısınamıyorum.Oda sıcaklığı 21 C ve oda termostatı var doğramalar çift cam .Bunun nedeni ne olabilir.Arkadaşlarım bu ödemenin yarısına bundan daha iyi ısındıklarını söylüyorlar.İzmir gibi bir yerde bu nomal mi .Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba
Öncelikle kaçıncı katta oturuyorsunuz, evinizin dış izolasyonu mevcutmu, eğer orta katta ikamet ediyorsanız, alt katınız ve üst katınız kombi kullanıyormu kullanır ise çalıştırıyormu?

iremre5542
14 Aralık 2012, 00:26
cihaz yeni ise yalıtım problemi var eger eski ise mutlak bakım yapılmalı kalorifer filtresi kirlidir genleşme tankı havası bitmiş olabilir gerekli ayarlardan sonra sezona hazırdır kombiniz detaylı bilgi için 5352372764