Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

nasıl bir kombi tercih etmeliyim? [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nasıl bir kombi tercih etmeliyim?

eyupay
11 Ağustos 2011, 01:58
merhaba benim evim 120m3 dış cephede izolasyon yok iki katlı evin üst katında oturuyorum evin üstünde çatı var fatura çok gelicek biliyorum ama sorum şu nasıl bi kombi almalıyım bana ariston bs modeli e.c.a proteus , demirdöküm nepto dediler alıcağım yerden bunlar nasıl veya nasıl bir kombi almalıyım şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

moderator
12 Ağustos 2011, 13:30
Sayın Eyüp Bey
Bahsettiğiniz Markalar arasında E.C.A. Proteus PR 24 ürününü tavsiye edebiliriz.
Alternatif olarak Viessmann Vitopend 100-W 24 KW ürününü tavsiye edebiliriz ama bize bulunduğunuz il, semt vs. bilgilerinizi yazmanız halinde size daha detaylı ürünler önerebiliriz.
Unutmamanız gerekir ki sizin için aldığınız kombi kalitesi kadar markanın servis hizmet kaliteside önemlidir.

mubasj
10 Eylül 2011, 13:54
merhaba 135 m2 evime yeni tasınacagım 3+1 daire. 4 katlı binanın 3. katında oturucagim daire daha yeni ve dıs cephesinde 6cm lik ısıs yalıtım kaplaması var. osmaniyede yasiyorum ki burda havalar kışın bile 0 derecenin altına inmez en fazla 2-3 ay soguk olur. en soguk zamanlarda bile +3-5 derece arasında olur akdeniz iklimi yani bu durumda ben nasıl kombi almalıyım yogusmalı mı yoksa yogusmasız mı? tesekkurler...

moderator
14 Eylül 2011, 19:58
merhaba 135 m2 evime yeni tasınacagım 3+1 daire. 4 katlı binanın 3. katında oturucagim daire daha yeni ve dıs cephesinde 6cm lik ısıs yalıtım kaplaması var. osmaniyede yasiyorum ki burda havalar kışın bile 0 derecenin altına inmez en fazla 2-3 ay soguk olur. en soguk zamanlarda bile +3-5 derece arasında olur akdeniz iklimi yani bu durumda ben nasıl kombi almalıyım yogusmalı mı yoksa yogusmasız mı? tesekkurler...

Merhaba
Bahsettiğiniz eviniz için yoğuşmalı kombiye gerek yoktur.
Baymak Baxi Luna 310 modeli tavsiye edebiliriz.

ucturedi
11 Ekim 2012, 11:19
150 metrekare dubleks evimiz var çatı katında tek oda var. nasıl bir kombi tercih etmeliyim?

NadideGul
20 Ocak 2013, 23:31
Afyon ilinde ikamet ediyorum, yaklaşık 8 ay kış yaşıyoruz. Malumunuz üzere Afyon kışı adı ile yaşayan illerden birisidir. Kış içerisinde havanın +15 dereceye ulaştığı gibi -33 derecelere kadar düştüğü de görülmüştür. Mayıs 2013 teslim edilecek brüt 167 metrekare net 140-145 metrekare olan Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan konutlarda ikametimizi devam ettireceğiz inşallah. Yapı 2013 teslimli yalıtımlıdır. Bu bilgiler içinde, kış şartları düşünüldüğünde, çiğ gaz atmayacak, yaktığını tekrar yakabilecek, tasarruflu olabilecek nasıl bir kombi almalıyım ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

murakabe
01 Temmuz 2013, 15:13
merhaba, istanbul fatihte dublex 160 metrekare evde oturuyorum.ev 8 yıllık ancak ilk kez kullanılıyor.demirdöküm marka bacalı kombi mevcut...bu kış aşırı soğuk olmamasına rağmen fazla ısınamadık.üstelik sadece alt katın peteklerini açtık.buna rağmen alt kattada kombiye uzak olan odada (mutfakta olup, arada bir oda daha var) petek ısınsa da oda ısınmadı.bu nedenle hem alt kat ve üst katı ısıtabilecek hemde ekonomik dgaz tüketimi olan bir kombi almak istiyorum.evde mantolama bulunmamakta olup, asıl ısınmasını istediğimiz odalar evin kuzey batısındadır. bana tavsiye edebileceğiniz kombiler nelerdir? birde ev sahibimiz yeni kombi alırsak tesisat sistemininde değişmesi gerekir diyor.gerçekten öyle mi? yoğuşmalı kombi takılmaz mı bacalı kombi yerine?
pek fazla anlamıyorum bu işlerden...çok basit sorular sormuş olabilirim...ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

merat
18 Eylül 2013, 09:23
5 yıl önce immergasla kombiye merhaba dedik 3.yılında gaz valfi bozuldu 350 tl ödedim 2 yıl sonra yani şu an yine arızalı istenen para yine 350 tl. müşteri hizmetleri ilgisiz .sadece garanti süresini 3 yıl yaptırın diyo amam şu anki maduriyetime hiç bir çözüm üretemediler açıkcası çokta ilgilenmediler.ille ikinci 350 tl de ödenecekmiş.kısacası iki yılda bir gaz valfi için 350 tl ödemek istemiyorsanız kesinlikle immergass almayın. sanırım bende kombiyi değiştirecem.kombi alacak arkadaşlara duyurulur.

AKTEK
19 Eylül 2013, 11:31
Kombi önermemizi isterseniz baymak falke 31 hc modelini önerebiliriz.

kemalakd32
27 Eylül 2013, 00:42
selam herkese ben ISPARTA da oturuyorum yeni taşınacağım ev sıfır ve mantolaması, ısı camı, pimapen kapıları var. 4 katlı binanın 4. katı nasıl bir marka ve kombi almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

AKTEK
28 Eylül 2013, 10:00
Öncelikle bölgenizde size yakın olarak hangi servislerin bulunduğunu yazarsanız, servis ağı olarak sıkıntı çekmemeniz içinde size daha iyi yardımda bulunuruz..

kombimilazim
15 Ocak 2014, 20:54
herturlu kombının merkezı [Only Registered Users Can See Links]
ama aralarında Baymak Duo-tec yogusmalı kombı modelını onerırım herturlu evınıze 20000kk den 38000kkalorıye kadar muvcut

yaki83
10 Aralık 2014, 22:14
50 m2 1+1 evimde 3 petek var birde havluluk...*
kombim 9 yillik proterm leopard ve f1 hatasi veriyor servis 400 tl diyor..*
haliyle yenilemek daha mantikli geldi sizin bana tavsiyeniz nasil bir kombi olur..*
yoksa tamir mi ettirmeliyim ?*