Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

ECA Proteus Kombi Su Basıncı Sorunu [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ECA Proteus Kombi Su Basıncı Sorunu

SilentGuardian
16 Ekim 2011, 10:50
Merhaba arkadaşlar. 4 ay önce yaptırdıgım tesisatı bugunlerde kullanayım dedim,malum havalar sogudu. Ancak kombide ilginç bir arıza var. Su basıncı 0 bar olarak gösteriliyor. Kombiye giden bütün vanalar açık,radyatörlerin vanaları açık yani su gitmemesi için hiçbir sebep yok. Gözle görünürde herhangi bir kaçakta yok.Bugune kadar sıcak suyu sorunsuz kullanırken oda çalışmamaya başladı.Naaptım neetiysemde su basıncını yükseltemedim. Reset vs.'de işe yaramadı. Bugunde pazar oldugundan servise ulaşamıyorum. Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

moderator
16 Ekim 2011, 23:33
Merhaba
Kombinizin altında su doldurma vanası vardır.
Onunla kombinize su doldurun ibre yükselicektir.
Kombinize su doldurulması hakkında aşağıdaki link üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

[Only Registered Users Can See Links]

carso
14 Mart 2012, 10:58
Merhaba Benimde aynı sorunum var ama çok ilginç olanı ise hergün su basmam kaçak yok bunu ilk takıldıgı yılda yaptı 2010 'da sonrasındaki 2011 yapmadı şimdi yine yapmaya başladı yıl 2012 bu sefer 1 gün kullanılmasın yada su basılmasın 0 kadar iniyor ibre sebep nedir bunu boşaltan

moderator
03 Nisan 2012, 16:38
Merhaba Benimde aynı sorunum var ama çok ilginç olanı ise hergün su basmam kaçak yok bunu ilk takıldıgı yılda yaptı 2010 'da sonrasındaki 2011 yapmadı şimdi yine yapmaya başladı yıl 2012 bu sefer 1 gün kullanılmasın yada su basılmasın 0 kadar iniyor ibre sebep nedir bunu boşaltan

Merhaba
Kombinizin suyunu doldurdugunuz zaman çalışıp ısınınca bar ibresi kendiliğinden aşırı yükseliyo mu?
Kombinin bu durumla ilgili sadece 2 sebebten dolayı yapar.

1- Eğer yükseliyor ise bu kombinizin genleşme basıncında sorun oldugunu gösterir.
2- Şayet yükselmiyor ise, kombinizin kalorifer tesisatında kaçak olduğunu gösterir bu durumla ilgili olarak tesisatçı ile irtibata geçmeniz gerekir.

ARANESP
11 Mart 2013, 00:12
Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Daha bugün yeni eve taşındım evde eca proteus kombi var, daha önce hiç kombili evde oturmadım. Peteklerin havasını alayım dedim tornavidayla hava alma bölmesini gevşettim birkaç damla su çıktı hepsi o herhalde peteklerde su yok dedim. Bu arada bar göstergesi 0,5 lerdeydi ben hava alma işlemi yapınca ibre 0 a düştü şimdi peteklere su basayım dedim ama kombinin altındaki vanaları dikey duruma getirdim ses seda yok. Yatay duruma getirdim yine aynı. Kombiyi açınca ateşleme yerinde kırmızı lamba yanıyor sağdaki kalorifer ve sıcak su lambalarında yeşil yeşil yanıp sönüyor. Kombiye su basma olayın ben nasıl yapacağım bir yardım edin. Donduk kaldık evde