Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
ferroli domina f24e sıcak su problemi [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ferroli domina f24e sıcak su problemi

asd
09 Aralık 2011, 03:02
Merhabalar,

Ferroli Domina f24e kombimde 1 hafta önce sıcak su arızası oldu. Sıcak suyu açtığımda her zamanki gibi ısınıyordu, soğuk suyu da açınca ısıtmamaya başlıyordu. Teknik servis çağırdım ve kombinin NTC sensörünü değiştirdi. Şu parçanın aynısı: [Only Registered Users Can See Links]

Ancak sonrasında da sorun devam etti servisi tekrar çağırdım kombinin üzerindeki bir kapağı açtı (önceden gelen arkadaş da kapatmıştı) tamam sorun yok dedi. O an için sorun yoktu gerçekten. Ama şu an yine aynı problem var ve önceden suyu kapatıp açınca tekrar ısıtmaya başlıyordu, şimdi hiç ısıtmıyor. Teknik servisi tekrar çağıracağım sanırım ama ne yaptıklarını anlatmadıkları için güvenemiyorum da tam olarak.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir bu değiştirilen sensörle ilgili problem hala devam mı ediyor? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

moderator
09 Aralık 2011, 14:09
Merhaba
Kombinizin Ntc parçası bahsettiğiniz şikayette sağlam görünüyor.

Üstte kapak dediğiniz kombiniz hermatik oldugunu gösterir eğer prosostat parçası arızalı olursa kombiyi hiç devreye almaz, geçici olarak parça devreye girmesi için üstte kapagı açarak kombinin içine daha fazla oksijen girmesini sağlar ve parça devreye girer.

Sıcaksu ntc niz saglamdır arızanızı tam olarak tespit edememişler sadece ezber olarak parça değişmiştir teknik servisiniz.

Şikayetinize gelirsek kombinizin arızası suyu açtıgınızda algılayan akış şalteri arızalı olabilir.