Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Baymak Luna3 Avant 240 Fİ [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baymak Luna3 Avant 240 Fİ

ahmet sağlam
30 Aralık 2011, 23:52
--------------------------------------------------------------------------------

1- Kentin adı= Konya
2- Evin durumu= Bahçeli müstakil ev.2 adet daire.Tüm cepheleri açık.Daireler 150 M2 .2.kattaki daire boş
3- Yalıtım durumu=Dış cephe duvarlarda mantolama ve bodrumdan mantolama çatı yalıtımı mevcut.yeni bina
4- Kombinin durumu= Baymak Luna Avant3 240 Fİ yoğuşmalı kombi oda termostatı ve termostatik vana yok
5- Harcama= Günde 17-18 M3
6- Kullanma sistemi= 24 saat 40-45 derecede yanıyor .

bizce tüketim fazla gibi .termostatik vana veya oda termostatı hangisi daha faydalı.odalar arasında sıcaklık farkları var.hangisi daha yararlı olur.yoğuşmalı kombi kaç derecede yakılmalı.bir de kombi yoğuşmalı olduğu için su tahliyesi amacıyla koyduğumuz bidona biriken su çok az.yaklaşık 3 aydır yakmamıza rağmen 2 litre su birikti.bacadan sürekli su damlıyor.bu sizce normal mi.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

moderator
02 Ocak 2012, 17:57
Merhaba Ahmet Bey
Oda termostatlarını pek tasvip etmemekteyiz, termostatik vana sizin için daha kullanışlı olucaktır.

murder_
11 Ocak 2012, 01:29
bir teknisyen olarak oda termostadını kesinilkle tavsiye etmiyorum ama konyada termostatik vana kullanımı oldukca yaygın ve yakıtta faydası var yoğuşmalı kombilerde pek fazla bilgim yok ama bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz su tüketiminden fazla olması gerekiyor sizin kombinin yoğuşma haznesinde problem var gibi görünüyor bacadan damlama gelmesi normal deildir