Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Protherm Leopard f1 arıza SORUNU ÇÖZÜMÜ RESİMLİ [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Protherm Leopard f1 arıza SORUNU ÇÖZÜMÜ RESİMLİ

koc108
21 Mart 2012, 23:12
F1 ARIZASI İÇİN ÖNCE SU SEVİYESİ 1.5 OLMALI GAZ VANASI AÇIK OLMALI BUNLARIN HEPSİ TAMAM YİNEDE ÇALIŞMIYORSA RESİMDEKİ GİBİ ÜST KAPAĞIN ALTINDA Bİ KAPAKDAHA VAR ONUN ALTINDAKİ RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ YAPARSANIZ SORUNUNUZ ÇÖZÜLÜRR

F1 Arıza Kodu: Alev oluşmaması durumunda görülür.Örneğin gaz girişinin olmamasından dolayı cihaz arızaya geçecektir ve F1 arıza kodu görüntülenecektir. Cihazın altındaki gaz vanasının
kontrol edilmesi ve cihazın reset tuşu ile tekrar çalıştırılması gereklidir.
Ayrıca elektrik şebekenizin voltajı düşük olduğunda, kombinin pompa motoru arızalı olduğunda ve cihaz aşırı ısınmadan dolayı kendini bloke ettiğindede ekranda F1 arıza kodu görülebilir.

Alpertunga
11 Nisan 2012, 22:37
Protherm cihazlarda , gaz yolları ve Sıcaklık ölçer sensörü haricinde Pompa gücü yetersiz olduğunda da F1 e geçer.. son olarak Ana Kart arızası tespit edilebilir..

ankabm
15 Eylül 2013, 23:27
Üstad On off dan kapamadan direk elektriği kesince bizde bu hatayı veriyor.Geçen senede aynı oldu.Resimdeki gibi yapmaya çaluıştım ama başarılı olamadım.Daha sonra kombici gelip 2 dakkada halletmiş.şimdide aynı hatayla karşı karşıyayım.açtım resimdeki gibi elektrik kapalı iken kabloları çıkardım kırmızı butona basılmıyor ama hafifçe dokundum.Elektriği açtım resetledim..Bir kaç sn çalışıp F1 e geçiyor.Yardım lütfen

roadmonsterboy
14 Aralık 2013, 17:40
Hocam Allah razı olsun, gerçekten işe yaradı, sağol ;)

F1 ARIZASI İÇİN ÖNCE SU SEVİYESİ 1.5 OLMALI GAZ VANASI AÇIK OLMALI BUNLARIN HEPSİ TAMAM YİNEDE ÇALIŞMIYORSA RESİMDEKİ GİBİ ÜST KAPAĞIN ALTINDA Bİ KAPAKDAHA VAR ONUN ALTINDAKİ RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ YAPARSANIZ SORUNUNUZ ÇÖZÜLÜRR

F1 Arıza Kodu: Alev oluşmaması durumunda görülür.Örneğin gaz girişinin olmamasından dolayı cihaz arızaya geçecektir ve F1 arıza kodu görüntülenecektir. Cihazın altındaki gaz vanasının
kontrol edilmesi ve cihazın reset tuşu ile tekrar çalıştırılması gereklidir.
Ayrıca elektrik şebekenizin voltajı düşük olduğunda, kombinin pompa motoru arızalı olduğunda ve cihaz aşırı ısınmadan dolayı kendini bloke ettiğindede ekranda F1 arıza kodu görülebilir.

elemans
16 Aralık 2013, 02:36
aynısı başıma geldi bu dediğinizi yaptım çalıştı fakat hemen çıkıyor ısı göstergesi normal mi

fgsgdsgf
18 Ocak 2014, 00:02
Çok teşekkürler, bunu yazmasaydınız bu kış gecesi donacaktık. Kapağı söküp (ön ve sağ yan kapağı söktük) ortadaki kabloyu çıkardık. Dediğiniz gibi kırmızı düğmeye de basınca kombi çalışmaya başladı. Tekrar teşekkürler, iyi günler diliyorum.

mehmet6141
30 Mart 2014, 12:16
cok sagolun 100 tl servis parasından yırtık

aerdogan34
27 Haziran 2014, 01:36
allah razı olsun arkadaşlar sayenizde yaptım aynı resimdeki gibi

mehmets2708
30 Mart 2015, 20:31
çok sağol dostum benimki biraz farklıydı ama oldu

josuha
27 Mayıs 2015, 16:13
resimde anlatıldığı gibi yaptım ama bi işe yaramadı..

fsenokur
06 Ağustos 2015, 18:21
tesekkurler ise yaradi.

Drkprnc
29 Ağustos 2018, 10:10
Merhaba dun aksam bu sorunla karsilastim
Sabah kombinin ilgili yerini actim ama sorun su kirmizi dugmeye basilmiyor cok sert
Sorunu nasil çözebilirim yardimci olabilirmisiniz

Graficier
09 Aralık 2018, 22:03
Allâh sizden razı olsun... Çok teşekkür ederim... Basitçe halloldu.