Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
dönüşümlü olarak f2 ve f10 arızası hakkında [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dönüşümlü olarak f2 ve f10 arızası hakkında

scaglar
23 Mayıs 2012, 15:12
merhabalar.
Demiredöküm Nitron marka kombi kullanıyorum. kombimin barı 0,9 a düştü ve f10 arızası cıktı. normalde kombinin altındakı kucuk vanadan su ver,nce barı ayarlayabiliyordum. Ancak bu sefer su almadı. bar 4,0 cıktı sonra 0,1 e kadar kendiliğinden düştü. bu iniş çıkışlar benden bağımsız olarak sürmekte.
yetkıli servisi çağırdım. hava basıncı için komrasörle hava bastılar. suyu boşaltım yenilediler ancan yıne aynı şekilde. bu seferde f2 hatası verdi. sıcak su sensörünün bozuk olduğunu söylediler. parça siparişi verilecekmiş. Ben servise pek güvenemedim. şuan kombim f2 ve f10 u aynı anda vermeye başladı. Konu hakkında beni bilgilendirmeniz mümkünse sevinirim
saygılarımla

moderator
25 Mayıs 2012, 16:53
Merhaba
Sayın üyemiz F10 arıza kodunuz cihazınızda su basıncı düşmesi halinde görülür.
F2 arıza kodu ise sıcaksu Ntc sensörü arızalanması halinde görülür.
Cihazınızda bahsettiginiz arıza kodu ile ilgili ise genleşme tank arızası olabilir, içindeki hava basıncından tam olarak emin olmak gerekir lakin.
Sıcaksu ntc niz eger müdahale edildikten sonra arıza vermeye başladı ise soketlerinin kontrol edilmesinde yarar vardır.