Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
Kalisto Ekran gidip geliyor [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalisto Ekran gidip geliyor

denybo
24 Haziran 2012, 20:09
Merhabalar;

yaklaşık 6 ay önce kombi kartı arızalanmış elektronikle biraz haşır neşir olduğum için(elektronik müh. ama uzmanlık alanım PLC programcılığı) kendi çabamla tamir etmiştim.Besleme entegresi olan FSD210 arızalıydı.Ayrıca kurumuş olma ihtimaline karşılık beslemede göze çarpan 4.7uF 400V ve 220uF 35v kondastörlerini de değiştirmiştim.O günden bugüne sorunsz çalışıyordu.Ama 1 haftadır şöyle bir sorun yaşıyorum;

-Bazen kombi ekranı gidip gelmeye başlıyor ve o anda çalışmıyor(ekranda yezı yok ve ekran ışığı yanıp sönüyor)
-Kobiyi 0 konumuna alsam da durum böyle.Enerjisini komple kesip tekrar verdikten sonra yine normal çalışıyor.(bazen hemen çalışmayıp ancak biraz beklettikten sonra çalışıyor)

böyle bir sorunla karşılaşan var mı?Nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ediyorum...Elimde FSD210 entegresinden 1 adet daha var ilk alışımda yedek olsun diye 2tane almıştım.Değiştireyim mi?Tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...

Saygılarımla

AKTEK
28 Haziran 2012, 12:43
Sayın üyemiz elektronik kartınızla ilgili sorun bulunmaktadır.. Kart ile ilgili arızaları yetkili firmaya gönderiyoruz..