Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Vaillant Sicaklik Derecesi Sorunu [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vaillant Sicaklik Derecesi Sorunu

celotex
11 Kasım 2012, 13:02
Beyler Merhaba,

evimdeki kombi modeli Vaillant VUW TR 202/2-5 R2

sorunsuz calisiyordu, birden sacmalamaya basladi,
sicak su ayari %50de iken LCD gostrergede gorunen sicaklik 60 dereceye varinca sonuyor kombi, 50 dereceye indiginde tekrar calismaya basliyor.

ayari sonuna kadar cevirdigimde yani 100%, sicaklik 74 dereceye vardiginda sonuyor, 65 dereceye indiginde tekrar calismaya basliyor.

gelen su sicak ama eli yakmiyacak derecede,mesela sudan hic buhar cikmiyor, yani cok sicak degil, ve kombi surekli otomatik ediyor bir calisiyor bir duruyor bir calisiyor bir duruyor 15er saniye arayla

ayni sorunlar petek sistemindede gecerli

su basinci 1.5 Bar, yesil cizgi alaninda, havasinida aldim :D

bu araiza neden olabilir acaba??? thermostat mi, sensor mu??? yoksa baska bir sey mi, LCD ekranda hic hata kodlari vermiyor, f22, f28 vs hic yok

yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Kolay gelsin herkese

AKTEK
14 Kasım 2012, 21:03
sayın üyemiz cihazınız bunu 2 sorundan dolayı yapabilir 1.ayrıştırıcınız arızalı olabilir 2.cihazınızın eşanjöründe tıkanıklık olabilir.

celotex
14 Kasım 2012, 21:29
sayın üyemiz cihazınız bunu 2 sorundan dolayı yapabilir 1.ayrıştırıcınız arızalı olabilir 2.cihazınızın eşanjöründe tıkanıklık olabilir.

yardiminiz icin cok tesekkur ederim fakat dediginiz parcalarin hangisinin hangisi oldugunu ben cikartamadim, eger kombinin ic orhanlarin resimini cekersem bana yardimci olabilirmisiniz parcalari isaretlemekte?

simdiden tesekkurler :) allah razi olsun