Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Baymak brötje novadens extra 240 fi sıkıntı var ? [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baymak brötje novadens extra 240 fi sıkıntı var ?

mdemir067
14 Kasım 2012, 17:41
Baymak novadens extra 240 fi kombim var sıkıntı şu,oda termostatı ile kullanmaktayım.
1-oda termostadı 2 derece eksik gösteriyor (panel 20 C kalibrasyonlu derecede isise 22 C göstermekte)
2-merkezi ısıtma suyu sıcaklığım sabit durmuyor yani oda 20 C bende 22 C olsun diyorum sistem devreye giriyor merkezi istma suyu sıcaklığım max : 60 C min : 20 C ayarlı oda sıcaklığı farkı fazla olduğu için ilk etepta 60 C de yanmaya başlıyor odadaki ısı farkı düşmeye başlayınca yani 21 C gelince su sıcaklığım 40 C dolaşıyor ve odayı 22 C getiremiyor getirsede çok vakit alıyor aynı cihazdan arkadaşdada var onda hiç öğle olmuyor 60 C sabit duruyor oda termostatını onun cihaza bağladık anlattıklarımı o cihazdada yaptı servise durumu anlattım termostatı garantiden değiştirdiler yine aynı sorun devam ediyor arkadaşın termostadı söküp benim kombiye bağlamayı düşündük açaba bu termostadıda bozarmı diye serviste çözemedi arızayı bizde anlamadık sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

AKTEK
14 Kasım 2012, 20:59
sayın üyemiz oda termostatları avrupa standartlarındaki evlerin odalarına göre tasarlanmış durumdadır..eğer termostatın takılı olduğu oda büyük ise o ısıyı sabitlemek zaman alır ve hemen ısı kaybı yaşarsınız ve kombi tekrar hemen devreye girer.tahminimce anlattıklarınızdan bunu çıkarıyorum..

mdemir067
16 Kasım 2012, 18:19
sayın üyemiz oda termostatları avrupa standartlarındaki evlerin odalarına göre tasarlanmış durumdadır..eğer termostatın takılı olduğu oda büyük ise o ısıyı sabitlemek zaman alır ve hemen ısı kaybı yaşarsınız ve kombi tekrar hemen devreye girer.tahminimce anlattıklarınızdan bunu çıkarıyorum..

oda 17 m2 oda sıcaklığına ulaşamıyorki benim sorunum sizin anladığınızdan farklı merkezi ısıtma su sıcaklığı derecesi düşük kalıyor.