Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

FERROLI Elite 120 EL garip şeyler yapıyor [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FERROLI Elite 120 EL garip şeyler yapıyor

aasci
28 Kasım 2012, 14:56
Son yıllarda kombimizin reset ışığı yılda birkaç kez yanmaya başlamıştı. Düğmeye basınca normal çalışmasına devam ediyordu. Bu yıl ise günde birkaç kez reset yaptırmaya başladı. Bazı günler sayısını bile takip edemedik. 45 derecede çok az sorun çıkarıyordu, daha aşağıya alınca sık sık kapanıyordu. Bu yıla kadar şofben kısmında hiç sorun yoktu; bu yıl onda da yapmaya başladı. Filtrelerini temizledim, suyunu değiştirdim, pompasını gözden geçirdim, ancak sonuç alamadım. Birkaç gündür hiç reset istemedi, ancak şimdi de sürekli yanıyor ve termostat özelliği çalışmıyor. Rüzgar altındaymış gibi titreyip fısıltı gibi ses çıkararak hiç durmadan yanıyor. Kaç gündür ateşleme sesini duymadık. Test bölümüne getirdiğimde ateşleme normal çalışıyor, bazen yanıyor ve normal şekilde sönüyor, çoğu zaman ise uzun süre ateşledikten sonra yanmayı başaramayıp reset düğmesi ışığı yanıyor.Kombiye bir şey olacak diye korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

aasci
03 Aralık 2012, 15:39
Hiç cevap gelmedi. Ben de yanma odasını söküp temizledim, suyunu yeniden boşaltıp iyice su basarak sistemi temizledim. Elektrik ve gaz sistemi ile bacayı ve pompayı kontrol ettim. Ateşleme çok iyi, ancak çoğu zaman yanma gerçekleşmiyor ve reset düğmesindeki arıza lambası yanıyor. Sık sık resetlemek zorunda kalıyoruz. Sonuç olarak, sorun % 90 eşanjörde galiba. Bundan anlamadığım için tamirci araştırdım ve bu akşam gelip bakacak. Duruma göre ya tamir edilecek, ya da işi büyütüp zaten PVC ile kapalı olan mutfak balkonuna hermetik kombi taktıracağım.

AKTEK
03 Aralık 2012, 22:33
Cihaz ilk etapta aleve geçip daha sonramı arızaya geçiyor eger bu sekilde arızaya geçiyor ise kombinizin anakartıyla ilgili problem olabilir.

aasci
06 Aralık 2012, 12:27
İlginize teşekkürler...

Ateşleme yaparken çoğu zaman yanma başlamıyor ve arızaya geçiyor. Bazen de normal şekilde yanıyor ve saatlerce hiç sönmeden ve arızaya geçmeden yanıyor. Bu durumdayken mecbur kalmadıkça ısı ayar düğmesine dokunmuyoruz. Azaltınca sönüyor ve yeniden başa dönüyoruz. 45 dereceden aşağıya ayarladığımızda genelde yanma başlamıyor. 45 derece ve üzerinde de genelde yanma hemen başlıyor. Garip bir durumla karşı karşıyayız...

aasci
10 Aralık 2012, 16:20
Bir arkadaşın arkadaşı Demirdöküm servisinde çalışıyormuş. Pazar günü geldi ve baktı. 16 yıllık kombimizi çok beğendi. Sorun basitmiş, gaz ayarı bozulmuş. Hemen ayarladı ve kombimiz ilk günkü gibi çalışmaya başladı. İki gündür hiçbir sorun yok. Tekrarlarsa ne yapacağımı da tarif etti. Eğer tanıdık olmasaymışız, gaz valfini hemen değiştirirmiş. Böyle de bir şaka yaptı.:D

Bu arada, Hakan Teknik firmasına geçen hafta başvurmuştum ve her gün beklememize rağmen gelmediler. Herkese tavsiye ettiğim bu firmayı artık defterden sildim. Kış soğuğunda acil arızaya gelmeyerek, iş ahlakına uymayan bu firmayı protesto ediyorum ve Ankara' daki üyelerimizi uyarıyorum.