Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Demirdöküm kalisto [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Demirdöküm kalisto

abzehtiv
20 Aralık 2012, 12:19
Merhabalar
Demir döküm Kalisto kombi ekranı gidip gelmeye başladı ve o anda çalışmıyor(ekranda yazı yok ve ekran ışığı yanıp sönüyor). Kobiyi 0 konumuna alsam da durum böyle. Enerjisini komple kesip tekrar verdikten sonra yine normal çalışıyor. Ana kartı kendi çabamla tamir etim. Besleme entegresi olan FSD210 arızalıydı.Ayrıca kurumuş olma ihtimaline karşılık beslemede göze çarpan 4.7uF 400V kondastörü de değiştirmiştim. Fakat bu sefer 15 dk çalıştıktan sonra FSD210, 10ohm 1w direnç yandı ayrıca devre üzerindeki beyaz renkli bobin uçlarında ki direnç 10ohm ken şimdi 5 ohm direnç görünüyor sanırım yandı başka sağlam bir kart ile çalıştırdıö bu sefer 5 dk sonra aynı arızayı verdi aynı elemanlar burdada yandı ekran ve kombi tamamen kapandı. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ediyorum...
Saygılarımla

FATİH.USTA
02 Aralık 2013, 01:56
topraklama nötr den atlamalı olabılırmı? test ettın mı?

FATİH.USTA
02 Aralık 2013, 02:00
üç yollu vana motoru, gaz valfındada olabılır bunlar 24 volt ıle calısıyor kartın uzerınde ıkı mını röle bır adet büyük çıft kontaklı röle vardı hatırlarsam o buyuk röle bir keresınde fsd210 ıle yanmıstı o röle ateslemeye aıt oldugunu kesfettım.