Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Vaillant Pro kullanma kılavuzu, Vaillant pro kombim arızalı [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vaillant Pro kullanma kılavuzu, Vaillant pro kombim arızalı

moderator
27 Ağustos 2010, 13:14
Vaillant pro kombim arızalı, vaillant pro kullanma kılavuzu, cihaz üzerindeki ışıklı göstergelerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

ALTTAN 1. IŞIK: Kombinin yanındaki sigorta açıksa ve kombinizin 0/1 konumlu anahtarı 1 konumunda ise bu ışığın sürekli yanması gerekir. yanmıyor ise elektrik girişinde veya kombinizin elektronik kartında arıza var demektir.
ALTTAN 2. IŞIK: Sıcak su musluğunu açtığınız zaman yanması gerekir.Yanmıyor ise kombiniz sıcak su musluğunun açıldığını algılamıyor demektir.
ALTTAN 3. IŞIK: Kombi üzerinden kalorifer ayarını açtığınızda yanması gerekir. yanmıyor ise kalorifer ayar düğmesi kırılmıştır veya elektronik kart arıza yapmıştır.
ALTTAN 4. IŞIK: Kombi fanının normal olarak çalıştığını gösterir ve her zaman yanmaz.sadece kombinin içerisinde alev oluştuğu zaman yanar. bu ışık yanıp sönüyorsa fanda bir arıza vardır.
ALTTAN 5. IŞIK: Kombinizin gaz yollarını açtığını ve cihazınızın ateşleme işlemini normal olarak gerçekleştirdiğini gösterir. yanıp sönmesi ise kombinizin su basıncının düşük olduğunu veya pompa ile ilgili bir sıkıntı olduğunu gösteri.
ALTTAN 6. IŞIK: Kombinizin içerisinde alevin oluştuğunu gösterir. Yanıp sönerek sinyal vermesi ise ısı duyargalarında arıza var demektir.
ALTTAN 7. IŞIK: Bu ışık diğerlerinden farklı olarak kırmızı yanar. yanması demek kombinize gaz gelmiyor veya elektrik voltajı düşük geliyor demektir.

mami5757
18 Ocak 2011, 02:29
selam benim alttan 5 inci ışık yanıp sönüyo basınç yükseliyo bi müddet sonra arıza yapıyo genleşme tankına hava basyım sistemi komple boşalttım ve doldurdum havasını aldım ancak aynı şekilde devam ediyor yardım lütfen.....

moderator
18 Ocak 2011, 19:32
Kombinizin Sirkülasyon motoru sıkışmış olabilir, kontrol ediniz.