Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
basınç düşümü [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : basınç düşümü

paiper
21 Şubat 2013, 20:30
merhabalar,
oturduğum eve 7 ay önce taşındım. demirdöküm marka bir kombi vardı, basıncı sürekli düşüyor ve sıcak suyu açtığım zaman dehiet bir gürültü yapıyordu. Servisi çağırdım basınç düşümünü genleşme tankının basıncı düştüğüne bağladı, seside eşanjörün kireçlenmesinden dolayı olduğunu söyledi ve 1000 lira gibi bir masraf çıkarttı. Ev sahibimde kombiyi değiştirdi. Şimdi arçelik marka kombi kullanıyorum ama bu kezde sorunum kombiyi kapadığımda yada sadece yaz konumunda çalıştırdığımda kombideki basınç 3-4 saat içinde sıfıra düşüyor. Her akşam geldiğimde su basmaktan sıkıldım. Genleşme tankında sıkıntı olmadığından eminim. Isıtma çalışırkenden bir düşüm olmuyor.

bana yardımcı olursanız sevinirim.

AKTEK
23 Şubat 2013, 22:39
sayın üyemiz öncelikle peteklerin vanalarını ellerinizle iyice kontrol ediniz eğer en ufak bi ıslanma dahi varsa basıncınızın düşmesine yeterlidir. vanalarda bi sıkıntı yoksa emniyet ventilini kontrol ediniz..