Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Ferroli kombi yanmaya çalışıyor yanamıyor [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ferroli kombi yanmaya çalışıyor yanamıyor

volkan yılmaz
11 Eylül 2013, 16:19
Merhabalar kombim kışlık konuma alındığında fanını ve devirdaim pompasını devreye sokuyor 5 6 sn bekledikten sonra ateşlemeye çalışıyor ve çok kısa çakmak sesinden sonra duruyor 10 sn sonra gene ayanısını yapıp yanamayınca fanı devreden çıkartıp arızaya geçiyor reset attığımda ve sigortadan kapatıp açtığımda yanıyor ve 10 sn sonra gene sönüyor gene yanmaya çalışp kapanıyor bu arızayı sıcak su kullanımındada yapıyor.

AKTEK
12 Eylül 2013, 13:31
Cihazınızın öncelikle hava prosostat parçasını kontrol ediniz..eğer bu parça sağlam ise fan motorunun kanatlarına bakınız çok fazla dolumu diye..eğer dolu ise fan motorunuzu temizleyiniz..

volkan yılmaz
18 Eylül 2013, 10:50
verdiğiniz bilgiler için çok teşkkür ederim kombiyi tertemiz yaptım fan motoru pervanelerini fırça süprgeyle temizledim prosostat da çalışıyor kombiyi kurdum ve çalıştırdım hiç sessiz çalıştı yandı herşey normaldi 2 saat sonra tekrar çalıştırdım devreye girmeye çalıştı ve aynı sorunu gene yapıp devre dışı oldu suyu hiç kapatmadım 1 dk sonra çalıştı tahminimce ateşleme ve ateşi algılayan parçada yada kartta sorunum var.

AKTEK
19 Eylül 2013, 11:29
Cihazınız ateşleme yapıp alev almıyormu yoksa hiç ateşleme yapmadan sadece fanmı çalışıyor..