Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Oda termostatı arızalı ise servis çağırmayın... [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oda termostatı arızalı ise servis çağırmayın...

hknalkan
12 Ekim 2013, 11:43
Vaillant oda termostatınız arızalı ise ve garantisi bitmiş ise servis çağırmanıza gerek yok.
Haberiniz olsun
Çünkü vaillant oda termostatlarının tamiri yok. Boşuna servis ücreti ödemeyin. ;)
Ayrıca bakım anlaşmanız bile olsa aksesuarlar anlaşma kapsamında değil. Tek çözüm yenisini almak.

Vaillant kombime bağlı vrt240 oda termostatım bozuldu, aldığım yere gittim
servis çağırmam gerektiğini söyledi.
müşteri hizmetlerini aradım oda termostatımın bozulduğunu söyledim.
servis göndermeleri gerektiğini söyledi bunun üzerine servis yazdırdım.
servis geldi, oda termostatlarının tamiri yok diyerek hiç bir şey yapmadan 40 tl servis ücretini aldı ve gitti.
Yani oda termostatlarının tamirinin olmadığını öğrenmem bana 40 tlye mal oldu.

oda termostatımızın arızası oda sıcaklığını değişen dereceye göre algılamamasıydı.
yalnızca tuşlarına basınca derece güncelleniyordu.

Başıma gelen olay ise 24 derece sıcaklığa ayarladığım termostatda oda 29 derece olmuş fakat ekranda hala 22 yazıyor ve kombi harıl harıl çalışıyor... dışardaydım eve geldiğimde ev sauna olmuştu...

Atoll
13 Ekim 2013, 23:06
Oda termostadları kombinizi aldığınız firmadan olması gerekmiyor.
Keza herhangi kombi üreticinin termostadları da olmaya bilir.
Demek istediğim şu. Artık aydınlatma-priz üretici firmalarda oda termostadları üretiyor. Örneğin: Siemens, Schneider, Legrand vs.
Bir fiyat karşılaşması yapın. Eminim, göreceksiniz daha ucuz olacak. Takması ve bağlanması da kolay.

Atoll
13 Ekim 2013, 23:07
Oda termostadları kombinizi aldığınız firmadan olması gerekmiyor.
Keza herhangi kombi üreticinin termostadları da olmaya bilir.
Demek istediğim şu. Artık aydınlatma-priz üretici firmalarda oda termostadları üretiyor. Örneğin: Siemens, Schneider, Legrand vs.
Bir fiyat karşılaşması yapın. Eminim, göreceksiniz daha ucuz olacak. Takması ve bağlanması da kolay.

hknalkan
26 Ekim 2013, 19:53
Evet oda termostatının markası ile kombinin markası farklı olabilir, fakat internette gördüğüm çoğu oda termostatında vaillant ve buderus marka kombiler için uyumlu değildir yaziyordu.
Siemens marka oda termostatı olabiliyormuş galiba ama neyseki gerek kalmadı.
Sağolsun Vaillant müşteri memnuniyeti adına değişim yaptı.