Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Buderus FC2520V 4 nolu hata [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buderus FC2520V 4 nolu hata

Emko64
12 Kasım 2013, 13:30
Yıllarca boyunca Buderus FC2520V kullanıyorum. Bir iki defa arızalandı ama servis gelip yaptı. 13 yıldan sonra petekler ilk defa temizletirdık, fakat işimiz bitirdiktan sonra kombi 4 nolu hata vermeye başladı. Peteklerden havası aldık, ama ona rağmen displeyde 4 nolu hata veriyor. Arada kombi bir defa yarım saat çalıştı fakat kapatık açtıktan sonra 4 nolu tekrar geldi, sanki kombide hava kalmiş gibi. Musluk sıcak su normal. Ne yapabilirim?
Emir

AKTEK
20 Kasım 2013, 16:22
Cihazınız çalıştığı zaman içerisinde su sirkülasyonu sesi geliyormu ?

Emko64
20 Kasım 2013, 20:21
Usta merhabalar
Acılısta su sesi biraz geliyor ve kesiliyor.
Arızayı onarmak için Buderus yetkili servis geldi. Daha once (3 hafta önce) aynı servis bir parça (üç yalki içi) değiştirdi ama o gün petekler denemedik. (akılıma gelmedi) Şimdi servis ana kart arızalı olduğunu söyliyor. Kartı sökup goturdular, tamir oldu fakat kombi tekrar arızayı bildırıydı. Ana kart tekrar servise gitti ve tekrar olmadı. 24V surekli bobine geliyor diye kombi peteklere sıcak su gönderemiyor. Yeni kart piyasada yok olsa da 1400TL dan bahse ediyor (komik). Fakat bence incecik borular tıkanlı olduğunu düşünüyorum.

Kart serviste (suni kombide) çalışıyor ama bizde tık yok. Kombinin tamiri mümkün değil diyorlar. Usta bana geçiçi bir çozum getiriyor ve gidiyor. Bakın şimdi Peteklere ısıtıcağımız zamanda bu bobinden akım kesiyorum ve şıkır şıkır ısı veriyor.sıcak su kullanacağımız zamanda bobini çalıştırıyorum. Komik bir durum. Şimdi acil durumdayız Bu kombiye çozum bullamazsam yeni kombi alma kaçırılmaz bir durum olacak. Usta ne diyorsunuz????

AKTEK
22 Kasım 2013, 10:27
Detaylı bilgi için bize ulaşın..