Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
Termostar Comport marka kombi arıza mı değil mi anlamadım... Yardım. [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Termostar Comport marka kombi arıza mı değil mi anlamadım... Yardım.

kaanrevan
06 Ekim 2010, 15:54
Öncelikle merhaba. Ben kiracıyım ve doğalgazlı bir mekana bu sene tayin oldum.

Evimde ev sahibinin taktırdığı Termostar Comfort marka bir kombi var. Ben kombi hiç kullanmadım. Biraz tedirgin olarak 1 aydır sıcak su için kullanıyordum kombiyi fakat taki 3 gündür bir problemle karşı karşıyayım...

3 gündür işten saat 2 de falan geliyorum sıcak su için sıcak su vanalarını açıyorum, bir türlü kombi devreye girmiyor. Anlamadım. Yaklaşık yarım saat kurcalıyorum (mesela kombinin sıcak su ayarını açıp kapatıyorum,kombinin bağlı olduğu şalteri açıp kapatıyorum) sonra bir süre sonra nasıl oluyor bilmiyorum devreye giriyor.
Apartman girişinden gazı kesmişler gibi hiç bir şekilde gaz gelmiyor ilk yarım saatte.

Basınc göstergesinin en az 1 bar olması gerektiğini söylüyorlar. Göstergede 1.1 bar civarlarında basınc gösteriyor.

Problemin nerede olduğunu anlamadım. Kış günlerinde de bu şekilde olursa donarım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

moderator
08 Ekim 2010, 10:45
Merhaba Kaan Bey
Size daha iyi yardımcı olmamız için aşağıdaki sorularımıza cevaplarınızı bekliyoruz.
Kombiniz açıkken sıcaksu musluğunu açtığınızda cihazın çalışma sesi hiç gelmiyormu?
Birde kombinin önündeki ısı göstergeleriden herhangi biri o esnada araba sinyali gibi yanıp sönüyormu?