Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Dğsan dua plus kombi arızası. lütfen yardım edin [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dğsan dua plus kombi arızası. lütfen yardım edin

dnzkck
18 Ekim 2010, 11:37
4 senedir kullandığım doğsan dua plus marka kombim sık sık arıza yapıyor. en son yin arıza lambası yandı. yaz konumunda petekler ısınıyordu . servis bir parça depiştirdi 250 tl para aldı fakat daha sonra ilk ateşlemede sanki gaz sıkışması varmış gibi basınçlı bir şekilde alev alıyor. ve arıza lambası yanıyor.arıza ne olabilir benim yapabileceğim bir şey varmı ve güvenlik bakımından sorun yaşarmıyım ? yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

moderator
18 Ekim 2010, 16:10
Merhaba
Size gelen servis teknisyenleri kombinizin minimum alev ayarlarını kontrol etmedikleri için kombi ilk aleve geçince normal alevin çok üstünde veya çok altında olması durumunda patlamalı yanar, yani buplayarak yanar.
Bu şekilde kullanmanız ise tehlikelidir.
Size tarif etmem mümkündür ama tehlikeli olduğundan bir servis teknisyeni çağırmanızda yarar var.

denizzzzzz
24 Şubat 2011, 00:48
çok önemli bişi sormam lazım en azından benm açımdan kötü. kombinin içindeki çakmak gecikmeli çakıyo ve sonra buuuum die ses cıkıo ve abartısız söylüorum camlar kapılar sarsılıyo evde bi paniğim yani:( yardımcı olursanız cok sevinirim. teşekürler.

moderator
24 Şubat 2011, 11:51
çok önemli bişi sormam lazım en azından benm açımdan kötü. kombinin içindeki çakmak gecikmeli çakıyo ve sonra buuuum die ses cıkıo ve abartısız söylüorum camlar kapılar sarsılıyo evde bi paniğim yani:( yardımcı olursanız cok sevinirim. teşekürler.

Merhaba kombinizin arızası yukarıda belirtilen sorun ile aynıdır.
Kombinizin alev ayarları normal olmadığı için o şekilde yanmaktadır.
Cihazınızı o şekilde kullanmanız Tehlikelidir.

dnzkck
02 Kasım 2012, 13:11
Merhaba
Size gelen servis teknisyenleri kombinizin minimum alev ayarlarını kontrol etmedikleri için kombi ilk aleve geçince normal alevin çok üstünde veya çok altında olması durumunda patlamalı yanar, yani buplayarak yanar.
Bu şekilde kullanmanız ise tehlikelidir.
Size tarif etmem mümkündür ama tehlikeli olduğundan bir servis teknisyeni çağırmanızda yarar var.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler..