Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Bu arızadan kurtarın beni!!! [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu arızadan kurtarın beni!!!

forza_61
16 Ocak 2011, 13:00
Benim Buderus FC 2520 S kombim var.Yaklaşık 9 senelik oldu.Geçenlerde pompadan(motor) su akıtıyordu.Pompa arızalanmadan önce hiçbir sorunumuz yoktu.Sadece gürültü vardı.Servis pompaya 430 TL. dedi.Bende bir kombi ustasını çağırdım.Usta 2.el bir pompa buldu ve taktı.Sonra su akıtmamaya başladı.Ancak ondan sonra bar göstergesi kombi çalışırken 4 lere çıkıyor.Kombi çalışmazken bar sıfıra düşüyor.Kombiye su alıp 2 bara getirdim ve altındaki bütün vanaları kapatıp yattım.(tesisatta kaçak mı var diye).Sabah baktığımda vanalar kapalı olmasına rağmen barın 1'e düştüğünü gördüm.Bu sorun genleşme tankında mı yoksa bu takılan motordan dolayı mı oluyor.Tankta hava var.Yardımcı olursanız sevinirim.

moderator
17 Ocak 2011, 12:36
Kombinizin genleşme tankındaki arızadan dolayı ibreniz yükseliyor.

forza_61
18 Ocak 2011, 20:56
Önceden böyle bir arıza yoktu.Su pompası arızalandı.Çıkma bir pompa taktırdım.Ondan olabilir mi.Genleşme tankı ise nasıl bir arıza vardır.

forza_61
18 Ocak 2011, 20:58
barın 0 a düşmes neden oluyor.

moderator
18 Ocak 2011, 21:15
Kombinizin bar göstergesi soğuduğu zaman 0'a düşüyor ise ısınınca 3 ve/veya 3'ün üstüne çıkıyorsa genleşme tankınız arızalıdır.

buderus
01 Mart 2011, 23:30
genleşme tankının içinde 0.75 bar basıncında hava olması gerekli.kombindeki bu hava bittiği için bu arıza oluşuyor. değişimine gerek yok.