Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4
demirdökün atron F01 hatası [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : demirdökün atron F01 hatası

uzman22
11 Ocak 2016, 01:35
demirdöküm atron kombim suyu sıcak kullandığım zaman aşırı ısı yüklemesinden dolayı ısı termostatı atıyor servis çağırdım termostat üstünde bir düğme var ona basarak termostatı tekrar devreye sokuyor arıza gidiyor fakat arıza ileriki zamanlarda yine tekerrür ediyor ne yapmam lazım termostatı değiştireyim mi servis arıza yok çok sıcak kullanmayın diyor fakat ikide bir kapagı sökerek termostata resetliyorum saygılarımla bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum

moderator
11 Şubat 2016, 13:37
Merhaba
Kombinizde kalorifer petekleri varmı? Eğer varsa onların vanalarını açık bırakmanız lazım, kapalı olursa bahsettiğiniz arızaya yol açabilir.
Alternatif olarak bahsettiğiniz emniyet termostatı oluyor, onun kendini otomatik açanları var onunla değiştirmeniz mümkün, ozaman aşırı ısındığında kendini kaptırsa ortalama 20 dk sonra devreyi açıyor.