Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Warning: Function eregi_replace() is deprecated in ..../archive/index.php(477) : eval()'d code on line 4

Termostar Comfort Hermatik Kombi Arıza Kodları [Arşiv] - Kombi Forumu

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Termostar Comfort Hermatik Kombi Arıza Kodları

moderator
31 Ocak 2011, 22:35
Termostar TRS HK 124 COMFORT KOMBİ
TRS HK 124 COMFORT 20.000 Kcal/H HERMETİK KOMBİ

Termostar TSR BK Y CONFORT 20.000 Kcal/h
TERMOSTAR TSR BK Y COMFORT 20.000 Kcal/h Bacalı Kombi

Termostar TSR HK Y 128 CONFORT 24.000 Kcal/h
TERMOSTAR TSR BK Y 128 COMFORT 24.000 Kcal/h Hermetik Kombi

Termostar Arıza Kodları

30 Derece Arızası: 30 Yanıp sönüyorsa Tesisat suyu sensöründe hata vardır.
Kalorifer NTC sini değiştirin kombinizi konum anahtarından kapatıp açın cihaz devreye giricektir.

40 Derece Arızası: 40 Yanıp sönüyorsa Kullanım suyu sensöründe hata vardır.

50 Derece Arızası: 50 Yanıp sönüyorsa Dış hava sensöründe arıza vardır.
Kombizin Aşırı ısınma sebebiyle Emniyet Modülü devreyi kapatmıştır.
Kombinizi Kapatarak Yaklaşık 30 Dak. beklemeniz gerekir.

60 Derece Arızası: 60 Yanıp sönüyorsa Tesisat suyu basıncı düşüktür.
Kombinizin Su Bar'ı yetersiz kombinizin kalorifer suyunu doldurun.
(Tavsiyemiz 1.5 ile 2.0 arasında bırakmanızdır.)

70 Derece Arızası: 70 Yanıp sönüyorsa Presostat ya da baca sensöründe hata vardır.
Kombiniz bacalı ise bacanızı kontrol edin/ettirin. Hermatik ise kombinizin hava presostatını değiştirin arıza devam ederse, Anakartını değiştirin.

80 Derece Arızası: 80 Yanıp sönüyorsa Aşırı ısınma termostatı atmıştır.
Kombinizin minimum 3 petek açık olması gerekir! Kombinizi Yaklaşık 30 Dak. kapatarak bekleyin daha sonra açtığınızda sorun tekrar veriyor ise
Kombinizin Bakıma ihtiyacı vardır Aşağıda verilen linkte kombinizin bakımda yapılması gerekenler belirtilmiştir.
[Only Registered Users Can See Links]

90 Derece Arızası: 90 Yanıp sönüyorsa Gaz beslemesinde ya da iyonizasyonda hata vardır.
Kombinizin yanında bulunan gaz vanasının açık olduğundan emin olun.
Gaz sayacınızın yanında bulunan vanalarınızı kontrol ediniz.
Cihazınızı Resetleyin sorun 3 defa tekrarlayın.
Kombinizin kullanılan alanında elektrik voltajınızı kontrol edin düşük ise regülatör takın.

hemera
19 Aralık 2012, 14:26
merhaba arkadaşlar.ödenmemiş fatura nedeniyle dogalgazımi kestiler.tekrar açtırınca kombi çalişmadi 80 de kırmızı isik yanip sönüyor yukarıda dediginiz gibi yarım saat kapalı tutup açtım tekrar ayni hiç bişey farketmedi.servis çagırmak istemıyorum ki çagırsam kac tl ye kurtarırım? bu durumda yapabilecek bişey varmı? öneriniz varsa itinayla uygulanır.

vuslat_23
14 Şubat 2013, 01:12
merhaba bi sorum olacak ama şu an hemen cevap verebilecek biri var mı?

cakıcıusta
26 Mart 2013, 20:11
ewet sıkıntı neydi acabaa

araz36
08 Şubat 2017, 01:35
benim kombide reset tuşu yok. ben kombiye nasıl reset atabilirim? 23

moderator
17 Haziran 2017, 12:10
benim kombide reset tuşu yok. ben kombiye nasıl reset atabilirim? 23

Ortadaki düğmeyi sıfıra alıp açtığınızda kombiniz reset yapar