Beko BK Serisi Arıza Kodları Arıza Uyarıları (LCD Çift Eşanjörlü Kombi)
Beko BK 17 HLCD, BK 20 HLCD, BK 26 HLCD Arıza kodları

F1 Arıza Kodu: Aşırı Isınma Emniyet Termostatı
Su sıcaklığının aşırı artması ve cihaz bünyesinde yer alan NTC sensörlerinin de devreye girmemesi durumunda kombiyi emniyete alır. Kumanda panelindeki RESET yazısı ve anahtar sembolü yanar, ekranda F1 kodu yazar. Bu durumda Ortalama 30 dakika bekleyerek kombinizi RESETleyin tekrar arıza kodu verirse Teknik Destek Alınız. Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu: Sıcak su NTC sensörü arızalı olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve F2 arıza kodu gösterir. Sıcaksu NTC nizi değiştirin ve kombinizi RESETleyin tekrar arıza kodu verirse Teknik Destek Alınız. Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F3 Arıza Kodu: Kalorifer NTC sensörü arızalı olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve F3 arıza kodunu gösterir. Cihaz Kendini Emniyete Alır. Kalorifer NTC sensönüzü değiştirin kombinizi RESETleyin tekrar arıza kodu verirse Teknik Destek Alınız. Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F4 Arıza Kodu: Gazın Kesilmesi Halinde Yanar.
Kombinize giren gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır kumanda panelinde RESET yazısı yanar, Anahtar sembolü yanar ve ekranda F4 arıza kodu gösterir. Bu durumda öncelikle Doğalgaz sayacınızın yanında bulunan gaz kolu açık olduğundan emin olun daha sonra kombinizi kullandağınız alanda doğalgazla çalışan ocak& fırın varsa açıp gaz kontrolu yapın ve kombinizin yanında bulunan gaz kolu bulunduğu boru ile aynı hizaya getirin.
Daha Sonra Kombinizi RESETleyin 3 defa resetlediginiz halde arıza kodu verirse Teknik Destek Alınız. Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F5 Arıza Kodu: Hava Akış Anahtar Emniyeti (Hava Presostatı)
Hermatik kombinize yerleştirilmiş olan hava akış anahtarı sayesinde kombinizin geri tepme, tıkanma, bacanızın yerinden oynaması vs. durumlarda cihazınızı emniyete alır ve Kumanda Panelinde anahtar sembolü yanar ve ekranda F5 arıza kodu yazar. Bu durumda kombinizin bacasını kontrol edin hermatik kombilerde içinde ayrıca bir boru vardır bu boruları kontrol ederek kombinizi RESETleyin tekrar arıza kodu verirse Teknik Destek Alınız. Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F6 Arıza Kodu: Dış hava sensöründe problem olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve F6 arıza kodu verir. Kombi dış hava sensörü olmadan ön panel üzerindeki tesisat suyu sıcaklık ayar düğmesiyle (Kalorifer düğmesiyle)çalışmasına devam edebilir. Bu durumda Teknik Destek Alınız.

OC: Dış hava sensörü devrede olduğunu gösterir.

CC: Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir.

Daha Fazla Bilgi İçin 0536 312 35 67 Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

F7 Arıza Kodu: Kombinizin kalorifer tesisat suyunun basınca 1 bar veya 1 bar'ında altına düştüğünde yada 3 bar'ın üzerine çıktığında ekranda anahtar sembolü çıkar ve F7 arıza kodu verir. Bu durumda kombinizin su basıncını kontrol edin normal olması gereken bar ise 1.5 ile 2 bar arasında olması gerekir.
Basınç bar'ını normale getirin arıza uyarısı duruyorsa RESET yapınız.

Not:Ekran üzerinde arıza koduyla beraber RESET yazısı görüldüğünde arızanın giderilmesiyle beraber sistemin Yaz/Kış konum düğmesinin OFF/RESET konumuna getirilerek Resetlenmesi gerektiğini göstermektedir. Alev yokluğu problemi, aşırı ısınma problemi ve baca sensörü problemlerinde arızanın giderilmesiyle beraber sistemin Yaz/Kış seçim düğmesinin OFF/Reset konumuna getirilerek RESETLENMESİ gerekmektedir.

Kombinizi Resetlemek için Önce Konum Anahtarınızı OFF/RESET getirin 5 sn. bekleyin daha sonra eski konuma getirebilirsiniz.

Amacımız Sadece Siz Kombi Kullanıcılarına Yardımcı Olmaktır.