Özen
Teknik

Özen Teknik
X
Forum Kombiniz Hakkında Merak Ettikleriniz, Kombi Kullanıcılarının Sitesi

Geri Dön   Kombi Forumu

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Administrator moderator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Buderus Heiztechnik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Buderus Heiztecnihnik Arıza Kodları
    Buderus Kombi Arızaları
    Buderus Heiztecnihnik Kombi Arıza Kodları
    Buderus Heiztecnihnik Arıza Kodları ve Çözümleri

Buderus Kombi Cihazı
    Cihaz Tipi : FC2520 V
    Cihaz Sınıfı: B23, C13, C33, C43, C53, C63, C73
    Katagori: II 2H

Buderus Heiztecnihnik Arıza Kodları

1 Arıza Kodu: Baca Çekişi Yok
    Bacalı ise bacanızı kontrol edin, Hermatik ise kombiniz Fan Motorunuzu veya Prosostat parçasını kontrol edin.

2 Arıza Kodu: Aşırı Isınma
    Kombinin sisteminde hava var, sirkülasyon motorundan havasını alın.

3 Arıza Kodu: Alev Oluşmuyor
    Kombinize gaz gelmiyor. Gaz vanasını kontrol edin ocağınızı yakarak dairenize gaz geldiginden emin olun. Uzun süre kombi kapalı kalmış ise Reset yapın kombinize 3 defa tekrarlayın.

4 Arıza Kodu: İstenilen Sıcaklığa Geldi
    Kombinizin altında varsa vanaları kontrol edin. Radyatör musluklarınızın en az 3 tanesi açık olması gerekir.
    Peteklerinizin havalarını alın.

5 Arıza Kodu: Kullanma Suyu 85 Derece
    Üç yollu vananız arızalı kalorifer bölümüne su kaçırıyor.

6 Arıza Kodu: Alev Oluşmadı (İyonizasyon Arızası)
    3 Defa resetleyin halen arıza devam ediyorsa Kombinizin Anakartı Arızalı.

7 Arıza Kodu: Bacada Tıkanma Var
    Kombiniz bacalı ise bacanızı kontrol edin ve 20 dakika bekledikten sonra resetleyin. Hermatik ise kombinizin Prosostat arızalı.

8 Arıza Kodu: Sigorta Arızası
    Kombizin Anakart üzerinde bulunan sigortaları arızalı Şefaf kapaktan göreceksiniz ki içinde yedek sigortaları fabrika tarafından verilmiştir.
    Değiştirerek kombinizi Resetleyin.

9 Arıza Kodu: Computer Arızası
    Kombinizin Anakart Arızalı.

E Arıza Kodu: Gerilim Çok Düşük
    Elektrik Voltajınız çok düşük Elektrikçinize ölçtürün Voltajınızı düşük ise kombinize Regülator Takın/Taktırın.

- Arıza Kodu: Isıtma Devrede
    Kombinizin herşeyi normal

Ekranda hiç birşey yok ise kombinize elektrik gelmiyordur kombiniz için kullandığınız Priz veya Sigortanızı Kontrol Edin.

Not: Kombinize Müdahele Ederken Kombinize Gelen Elektrik ve Doğalgazı Kesmeyi Unutmayın!
    Bilgi Hattımız: Geçici olarak kapalıdır.

Yeni Üye buderus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Yukarıdaki arıza kodları FC 3030 kombiler için de geçerlidir.

2 numara arızası voltaj düşüklüğü kaynaklı olabilir,kombinizi 3-4 defa resetleyin,eğer tekrar çalışmazsa ve olağan dışı sesler gelirse sirkülasyon pompası arızalanmıştır.

3 numaralı arızada gazınız açık olmasına ragmen çalışmıyorsa beyin veya ateşleme elektrodları arızalanmış olabilir.beyin üstündeki ateşleme trafosu ve kondansatör değiştirilebilir(tamir). son ihtimal ise gaz valfi arızalıdır.

4 numara yanıp sönüyorsa, kombiyi açtıgınızda hiç yanmadan veya kısa süre yandıktan sonra arıza veriyorsa PTC sensörü arızalıdır.

5 numara arızasında sıcak su musluklarınız damlatıyo olabilir.eğer damlatmak yoksa büyük ihtimalle boyler termostatı arızalıdır.

7 numarada baca fanı temizliği ile hallediliyor.(eğer fanda arıza yoksa)

diğer arızalar moderatörün yazdıgı gibidir.

Yeni Üye beyko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Slm bir sorum olacaktı buderus Heiztechnik kombi boyler termostatı kırlıdı.İst içinde uygun nerede bulabilirim bitane buldum 120 tl fiyat istediler.Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

Administrator moderator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı beyko5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm bir sorum olacaktı buderus Heiztechnik kombi boyler termostatı kırlıdı.İst içinde uygun nerede bulabilirim bitane buldum 120 tl fiyat istediler.Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler
    Merhaba
    Eger bulduğunuz parça çıkma degilde sıfır ise fiyat uygundur.
    Bilgi Hattımız: Geçici olarak kapalıdır.

Üye murder_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    13

herkese selam olsun öncelikle benimde bi sorunum var ben bu buderuslarla pek fazla ilgilenmiyorum ama bir tanıdığımın logomax diye bir kombisi var cihaz dijital deil önünde üç adet led gösterge var çihaz önce sıcak suyu açtığımızda alev almıyordu diyafram lasitiğini deiştirdim düzeldi ama ilginç bir arıza meydana geldi çihaz da oda termostadı var petekleri ilk açtığımızda istenilen dereceye geliyor fakat beklemeye geçtiğinde bir daha kalış yapması için suyun tamamen buz gibi olması gerekiyor denemediğim ntc sensör kalmadı oda termostatını iptal ettim yinede aynı şimdi vatandaş inat etti kombiyi sen bozdun diyor karttaki 10 k lık potları tamamen yeniledim sonuç yine aynı bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen yardım edin bana